PSM Lighting Lava 2324.150.B.9 Recessed Spot
Reference 2324.150.B.9.INOX.CW Category Ceiling lights outdoor
Tax included
Color / Finish
Light colour
Color Rendering Index
Delivery time:
1 to 2 weeks
Large order as an individual? Ask our best price here!
  • Are you a professional? Sign up here for wholesale prices
    Productdetails
    Family LAVA
    Designer PSM
    IP Code IP66
    Fixation Floor
    Usage Outdoor
    Armature type Downlight
    Appliance class III
    Dimmable No
    Number of lamps 1
    Lamp type(s) LED
    Lamp(s) included Yes
    Color rendering index (CRI) CRI80
    Product info Glass thickness 9mm
    Length 150mm
    Width 150mm
    Height 135mm